Začaly nominace na 7. ročník Ceny Jana Opletala

Studentská komora Rady vysokých škol již po sedmé ve své historii udělí Cenu Jana Opletala. Důležitým krokem k udělení jsou nominace. Celý nominační proces se rozběhl 15. září 2015. V souladu se statutem jej odstartoval předseda Komory Ing. Hynek Roubík.

“Přesunuli jsme se do další fáze v rámci celého procesu Ceny Jana Opletala. Těší mě, že vše běží tak jak má. Osobně jsem zvědav, koho vybere Výbor Ceny za letošního laureáta,” komentuje vyhlášení nominací Ladislav Lázňovský, předseda Pracovní skupiny pro organizaci Ceny Jana Opletala.

Od roku 2012, kdy byla naposledy udělena Cena Jana Opletala, můžeme průběžně sledovat události, které měly zásadní vliv na dění ve vysokoškolském prostředí České republiky. Novela vysokoškolského zákona, problémy na Literární akademii, situace ohledně Policejní akademie, úspěchy ve vědecké sféře, rozvoj studentské samosprávy, neoprávněné poplatky, problematika jmenování profesorů a mnoho dalšího. Témat, které mají možnost být předmětem nominace, je mnoho.

Nominace budou probíhat do půlnoci 23. října 2015. O budoucím laureátovi rozhodne Výbor Ceny, který je složen ze zástupců z řad studentů, akademických senátorů a významných vysokoškolských představitelů. Členkou výboru je i ministryně školství ČR Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D. a předseda Rady vysokých škol doc. Ing. Jakub Fischer, Ph.D. Předsedou výboru byl pro letošní ročník jmenován          Mgr. Zdeněk Ručka, Ph.D., laureát Ceny Jana Opletala 2012.

“Vysokoškolské prostředí je velmi dynamické a plné zajímavých osobností, takže určitě nebude nouze o kvalitní nominace. Velmi se těším, až se budu moci blíže seznámit s příběhy nominovaných,” přibližuje Zdeněk Ručka.

Laureát Ceny Jana Opletala 2015 bude znám 17. listopadu. Cena mu bude udělena v rámci slavnostního večera u příležitosti Mezinárodního dne studentstva a Dne boje za svobodu a demokracii, který bude probíhat pod záštitou předsedy vlády Mgr. Bohuslava Sobotky.

Více o Ceně Jana Opletala:

MANUÁL: Jak správně nominovat na Cenu Jana Opletala

Statut Ceny Jana Opletala

Výzva k předkládání návrhů na Cenu Jana Opletala 2015

Výbor Ceny Jana Opletala 2015