Předseda Studentské komory žádá Ondráčka o osobní schůzku

Michal Zima, předseda Studentské komory Rady vysokých škol, národní reprezentace vysokoškolských studentek a studentů, požádal poslance KSČM Zdenka Ondráčka o osobní schůzku ve věci jeho působení v čele Stálé komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Cílem je ujasnění aktuálního postoje studentů k současné situaci. Studentská komora zásadně nesouhlasila s Ondráčkovým zvolením a veřejně vůči němu vystoupila.

Ondráček již sice z funkce odstoupil, usiluje ale o bagatelizaci celé situace, kdy stále tvrdí, že je vhodným kandidátem, ale vzhledem k mediálnímu tlaku a údajným obavám o svoji rodinu nemůže jednat jinak. S tímto postojem se zástupci studentů neztotožňují, naopak ho považují za urážlivý.

„Pan poslanec Ondráček nikdy neprojevil lítost nad násilnými činy proti studentům 17. listopadu 1989, kterých se aktivně účastnil jako člen SNB. Je zcela zcestné, aby takový člověk vůbec usiloval o takto významnou funkci spojenou s bezpečnostními službami,“ komentuje situaci Michal Zima.

V den protestů přijalo Předsednictvo SK RVŠ jednohlasně usnesení, které zvolení Ondráčka ostře odsoudilo a vyjádřilo podporu všem protestujícím. Zvolení považuje Komora za znevážení historických událostí, které může ohrozit další demokratické směřování země. Součástí usnesení je i výzva Poslanecké sněmovně, aby Ondráčka při první příležitosti odvolala.

Tisková zpráva ke stažení v .pdf: SKRVS_180306_TZ_Ondracek