SK RVŠ letos slaví 30. výročí od svého založení.

20. 12. 2022

SK RVŠ letos slaví 30. výročí od svého založení. Tento rok jsme tak při příležitosti tohoto kulatého jubilea zakončili oslavami založení SK RVŠ, která již třicet let hájí zájmy a názory studentů a spojuje zástupce napříč univerzitami v naší republice.

Pozvání na oslavy přijala náměstkyně ministra školství Radka Wildová, předseda Podvýboru pro vědu a vysoké školy Poslanecké sněmovny ČR Jan Berki, člen Akademické rady Akademie věd České republiky Jan Vondráček a zástupci univerzit – rektor Masarykova univerzita a předseda Česká konference rektorů Martin Bareš, rektor Vysoké učení technické v Brně Ladislav Janíček, rektor VŠCHT Praha Pavel Matějka, prorektor Univerzita Karlova Pavel Doleček, či předseda Rada vysokých škol Milan Pospíšil. Ze zahraničních hostů se zúčastnili zástupci Študentská rada vysokých škôl a ÖH – Österreichische Hochschüler_innenschaft.

Oslava se konala na půdě Vysoké učení technické v Brně, kterému za poskytnutí prostor moc děkujeme!

V rámci programu došlo na slavnostní projevy významných hostů, bylo připraveno hudební vystoupení, křest publikace k 30. výročí SK RVŠ a samozřejmostí bylo také krájení dortu k těmto významným narozeninám.

Mockrát děkujeme všem našim hostům, kteří toto významné jubileum oslavili s námi.