Tiskové zprávy

Název dokumentu
Popis
Datum přidání
Ceny Jana Opletala mají své vítěze. Letos byly poprvé předány ve třech kategoriích
11. listopadu si připomínáme Jana Opletala. Studenta, který byl smrtelně zraněn během protinacistické demonstrace v roce 1939. Připomínka jeho památky následně odstartovala listopadové události roku 1989. Na jeho počest byly už po jedenácté uděleny Ceny Jana Opletala. Jde o národní studentské ocenění aktivních vysokoškoláků, nově od letošního ročníku také středoškoláků a mladých angažovaných osobností do 30 let. Ceny uděluje Studentská komora Rady vysokých škol společně se spolkem Díky, že můžem. Slavnostní předávání se uskutečnilo v Divadle Na zábradlí. Celkem bylo nominováno 34 jednotlivců.
13. 11. 2023
Stáhnout
Tisková zpráva po ustavujícím zasedání Studentské komory Rady vysokých škol
Studentská komora Rady vysokých škol se sešla 10. 1. 2024 poprvé v novém stálém zasedání 2024–2026 a poprvé od tragických událostí na Filozofické Fakultě Univerzity Karlovy. Právě na Univerzitě Karlově v Karolinu se schůze konala, a to i za přítomnosti rektorky prof. Mileny Králíčkové. „Jsem rád, že i tímto gestem může Studentská komora vyjádřit sounáležitost s Univerzitou Karlovou, jejími studenty a pedagogy“ uvedl pokračující předseda Michal Farník.
10. 1. 2024
Stáhnout
Studentská komora Rady vysokých škol je zděšena brutálním útokem na Filozofické fakultě UK
Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) s hlubokým zármutkem sleduje následky událostí spojené se střelbou na akademické půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Komora vyjadřuje nejhlubší soustrast rodinám obětí a všem, kteří byli touto tragédií zasaženi.
22. 12. 2023
Stáhnout
Valné shromáždění Evropské studentské unie
Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) letos organizuje v pořadí 83. Valné shromáždění Evropské studentské unie (ESU), prestižní mezinárodní akci, která se koná v samotném srdci Evropy – Praze.
17. 11. 2022
Stáhnout
Studenti vyšli do ulic, aby si připomněli události 17. listopadu
Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) každoročně spolupořádá s Nadací „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“ Vzpomínkovou slavnost k Mezinárodnímu dni studentstva a státnímu svátku 17. listopadu, na kterou přímo navazuje studentský pochod do Žitné ulice k pamětní desce Jana Opletala a Václava Sedláčka, kde probíhá vzpomínkový akt.
17. 11. 2022
Stáhnout
Studentská komora Rady vysokých škol udělovala již podesáté nejvyšší studentské ocenění v zemi: Cenu Jana Opletala
SK RVŠ udělovala již po desáté Cenu Jana Opletala. V jubilejním desátém ročníku vybral Výbor CJO celkem dva laureáty. Těmi se stali Mgr. Michal Nguyen a in.memoriam Pavel Švanda.
21. 11. 2021
Stáhnout
Budoucnost studia ruských a běloruských studentů na českých vysokých školách
V souladu s dopisem náměstkyně pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu MŠMT Radky Wildové rektorům vysokých škol se musí vysoké školy řídit nařízením Rady EU.
11. 5. 2022
Stáhnout